Çocuk istismarcısı imam tahliye edildiAdana’da camide, Kuran eğitimi verdiği 15 yaşındaki E.S. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunarak ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarıyla tutuklu yargılanan imam M.D. (56) tahliye edildi


Kur’an kurslarının ya da dini vakıf yurtlarının çocuk istismarıyla anıldıkları ve adeta örgün eğitim yerine bu tür kurumların ikame edildiği Türkiye’de Kur’an kursuna giden bir kız çocuğuna cinsel istismar saldırısında bulunan imam, yargılandığı davadan tahliye edildi.

Çocuk istismarını nikahla aklamaya çalışan, çocukluk ve evlilik yaşını 13’lere çekmeye çabalayan ve bu konularda azımsanmayacak yollar alan AKP’li devletin mahkemelerinin farklı bir yaklaşım sergilemelerini beklemek abes olurdu.

İstismara uğrayarak tüm bir yaşamı paramparça edilen kız çocuğu mahkemenin bu kararına karşı, “Gençliğimi çocukluğumu bana geri versinler. Çocukluğumu, gençliğimi mahvetti bu adam, artık geleceğimi de mahvetsin istemiyorum” diyerek tepki gösterdi.

DHA’nın haberine göre Adana’da camide, Kuran eğitimi verdiği 15 yaşındaki E.S. isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulunarak ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlamalarıyla tutuklu yargılanan imam M.D. (56) tahliye edildi.

Şu anda Mersin’deki bir lisede eğitim gören E.S., 4 Aralık 2017’de okulun rehberlik öğretmeniyle yaptığı görüşmede, 12 yaşındayken yaz tatilinde sabahları Adana’daki bir camide Kuran kursuna gittiği sıralarda, temizlik de yaptığını, bu sırada imam M.D.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ifade etti. Bunun üzerine rehberlik öğretmeni, okula polis çağırıp, E.S.’nin başından geçeni anlatıp ailesine bilgi verdi. İfadesi alınan kız çocuğunun suçladığı imam M.D. tutuklanıp, hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından iddianame hazırlandı.

Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi’ne sunulan iddianamede, Çocuk İzlem Merkezi’nde psikolog eşliğinde ifadesi alınan E.S.’nin ifadelerine yer verildi. İddianamede mağdur E.S.’nin olay sonrası yanına gelen imam M.D.’nin olayı kimseye anlatmaması, ikisinin arasında sır olarak kalmasını istediği, anlattığı taktirde olacaklardan kendisinin sorumlu olacağını söylemesi üzerine, korkarak kimseye anlatmadığı ifadelerine yer verildi.

İSTİSMARI ‘SAKALIM YOKTUR’ DİYE SAVUNDU!

Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında sanık M.D., “Mağdure ifadesinde sakallı şahıstan bahsetmektedir. Benim sakalım yoktur. Sakallı insan kim ise onu söylemesini istiyorum. Benim olayla bir alakam yoktur. Çok rencide oldum” diyerek beraatını talep etti. Mahkeme M.D.’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi. 2 Ekim’de ikinci duruşmada mahkeme heyeti, tanıkları dinledikten sonra M.D.’nin avukatından savunmasını aldı. Avukat R.Ç., E.S.’nin ifadelerinde çelişkiler bulunduğunu iddia ederek, M.D.’nin tahliyesini istedi. M.D.’nin tutuklu bulunduğu 8 aylık süreyi göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, tahliyesine karar verdi.

“GENÇLİĞİMİ MAHVETTİ, GELECEĞİMİ DE MAHVETSİN İSTEMİYORUM”

Saldırıya uğrayan E.S. ile annesi A.S., tahliye kararına tepki gösterdi. Çocukluğu ve gençliğinin mahvolduğunu belirten E.S , “Avukatım mahkemeye girmeme gerek olmadığını söylemesi üzerine ikinci duruşmaya katılmadım. Daha sonra tahliye kararını öğrendim. Bu bana imkansız geliyordu. Avukatımı arayıp, ‘bu nasıl adalet, kötü insanlar içimizde dolaşacak mı? İyi insanlar ölmediği sürece kötü insanlara ceza verilmeyecek mi? Hani benim gençliğim’ dedim. Bir insanın hayatı böyle mahvedilir mi? Sonra sinir krizi geçirdim. O günden beri adalet arıyorum. Bu ülkede adaletin olacağına inanıyorum. Gençliğimi çocukluğumu bana geri versinler. Çocukluğumu, gençliğimi mahvetti bu adam, artık geleceğimi de mahvetsin istemiyorum. Ülkenin üst düzey yöneticileri yargı sürecini hızlandırsın. Yargının isabetsiz kararlarını istemiyorum. Okulumda derslerim düştü, psikolojim bozuldu. İntihar girişimlerim oluyor, çevrem annem, babam ve yakınlarım çok üzülüyor. Ben sadece adalet istiyorum.” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.