Flormar’da yasaklar tanınmıyorFlormar işçileri direnişlerinin 189. gününde, bu sefer de direnişçilerin ses aracına yasak getirildi!


Flormar direnişine destek ve dayanışma her geçen gün artıyor, ziyaretler yapılıyor. Bunlar da işçilerin mücadele kararlılığını daha da perçinliyor.

Soğuğa, yağmura, patronların ve yandaşların baskısına rağmen Flormar’da “Direne direne kazanacağız!” şiarı her geçen gün daha gür bir şekilde yükseltiliyor.

Flormar direnişçileri içeride çalışan işçi arkadaşlarını mücadeleye çağırmaktaki kararlılıkları birilerini çok rahatsız vermiş ve korkutmuş olmalı ki! Daha önce de olduğu gibi yine ses araçlarına yasak konulmuş. Hem de kaymakam tarafından.

189 gündür direnişte olan Flormar işçileri bu yasaklamadan korkacaklar mı? Elbette hayır! Siz ses aracına yasak getirirseniz onlar megafonla ya da başka araçlarla işçi arkadaşlarını mücadeleye destek vermeleri için yine davet etmeyi sürdürürler.

“Zafer direnen Flormar işçilerinin olacak!”

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.