Makro-Taze Market işçileri imza kampanyası başlattıMakro-Taze Market’in konkordato ilanından sonra işten atılan yaklaşık 400 işçi Kayseri’de imza kampanyası başlattı


Makro-Taze Market’in konkordato ilanından sonra işten atılan 400 civarında işçi, Kayseri’de “Mağduriyetimiz giderilsin, bir imza da sen at!” sloganıyla imza kampanyası başlattı. İşçiler bugün Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda stand açtı.

Makro-Taze mağduru işçiler adına açıklama yapan Ayten Emiroğlu, “Bizler, Makro ve Taze Market’te Kayseri halkına hizmet etmiş işçileriz. Kısa bir süre önce Makro ve Taze Market biz işçilerin haklarını vermeyerek, yangından mal kaçırır gibi kaçtı. Makro ve Taze Market’in konkordato ilanından sonra mağdur edilen işçiler olarak sizlere sesleniyoruz. Binlerce işveren konkordato ilan ediyor ve binlerce işçi hakları verilmeden kapı önüne konuyor! Hangi vicdana sığar bu?” dedi.

Ülke genelinde toplamda 6 bin 500 işçinin mağdur olduğunu söyleyen Emiroğlu, “Krizin yükünü biz işçilere mi çektirmek istiyorlar? Taksitlerini, ev kiralarını ödemeyen onlarca işçi arkadaşımız var. Çocukların ihtiyaçlarını karşılayamamak nasıl bir duygu bilirsiniz. Bizler diyoruz ki; ‘Mağduriyetimiz giderilsin, bir imza da sen at!’ Haklarımızı almak için bir yola çıktı, bu yolda destek olan herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

İmza standı akşam 18.00’a kadar devam edecek.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.