Urfa TÜV-TÜRK’te de işçilerin karşısına jandarma dikildi!3. Havalimanı ve TARİŞ’ten sonra Nakliyat-İş’te örgütlendikleri için işten atılan Urfa’daki TÜV-TÜRK işçilerinin karşısına da jandarma dikildi!


Patronların sendika düşmanlığının sendikadan istifa için türlü çeşit baskılar ve işçi kıyımlarıyla devam ettiği Türkiye’de artık devlet zoru da daha açık biçimlerle devrede. 3. Havalimanı ve TARİŞ’ten sonra bu sefer de Nakliyat-İş’te örgütlendikleri için 13 Kasım’da işten atılan ve bugün işyeri önünde direniş başlatacakları daha önce açıklanan Urfa’daki TÜV-TÜRK Polçak Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.’den atılan 11 işçi ve sendikanın karşısına jandarma dikildi.

DHA’nın haberine göre Şanlıurfa- Mardin yolundaki taşıt muayene istasyonunda çalışırken, Nakliyat-İş’e üye oldukları için işten atılan 11 işçinin bugün işyeri önünde başlatmak istediği direniş jandarma ekiplerinin tehditlerince engellendi.

İşçilerin eylemini haber alan jandarma, taşıt muayene istasyonu önünü zırhlı araç ve TOMA ile ablukaya aldı.

Jandarma işçilere basın açıklamasının valiliğin belirlediği alanlar dışında yapılamayacağını ileri sürdü. Buna tepki gösteren işçiler jandarma komutanı tarafından “Eğer burada basın açıklaması yaparsanız şiddetle müdahale ederim” denilerek tehdit edildi. Tartışmaların sürmesi üzerine jandarma komutanı, ‘Müdahale için TOMA’yı çalıştırın’ dedi.

Bunun üzerine Nakliyat-İş Sendikası Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Biz işten çıkarılan işçilerin haklarını yasal olarak aramaya geldik. Bizim sizinle karşı karşıya gelmeye niyetimiz yoktur” diyerek, işçilerle bölgeden ayrıldı.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir