Zonguldak’ta yine grizu, yine ölümKilimli’de özel bir maden ocağında patlama meydana geldi. Mahsur kalan 5 işçiden 2’si kurtarıldı. Göçük altındaki diğer 3 işçi için Vali, “Hayatlarından çok umudumuz yok” demişti, o işçilerin de cansız bedenleri bulundu.


Son gelişme: Göçük altında kalan 3 işçinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

***

Zonguldak’ın Kilimli ilçesindeki bir maden ocağında patlama meydana geldi. Ocakta mahsur kalan 5 işçiden 2’si kurtarıldı. 3 işçi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Zonguldak Valisi, mahsur kalan 3 madenci için, “Hayatlarından çok umudumuz yok, onları çıkarmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Patlama, saat 03.00 sıralarında, ilçeye bağlı Asgaritepe mevkiindeki özel bir madende meydana geldi. İlk belirlemelere göre ocakta grizu patlaması gerçekleşti. Patlamanın ardından işçilerden bazıları oksijen maskelerini takarak dışarı çıktı. 5 işçi ise ocakta mahsur kaldı. işçilerden Evren Cinemre ve Adem Elibaş, diğer işçiler tarafından ocaktan çıkartıldı. Mahsur kalan işçiler Uğur Göktaş, Kenan Çavuş ve Hasan Gençtürk’ü kurtarmak çalışma başlatıldı.

Vali: Hayatlarından umudumuz yok

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, işçilere ulaşıldığını belirterek, “İçerde 3 madenci arkadaşımız var. Hayatlarından çok umudumuz yok. Arkadaşlarımız onları çıkarmaya çalışıyor. İçeride metan gazı var. Havalandıracaklar, arkadaşlarımızı oradan alacaklar” dedi.

Ocak önüne çok sayıda polis, AFAD ve sağlık ekibi yönlendirildi. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekipleri de ocağa girerek kurtarma çalışmasına katıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.