Mevsimlik işçiler yine “kaza” haberi!Urfa’dan Antalya Finike’ye portakal toplamaya giden mevsimlik tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi, 5 yaşındaki Aziz Çinko hayatını kaybederken, aralarında çocukların da olduğu 12 kişi yaralandı!


Mevsimlik işçilerin çocukları da onların o insanlık dışı çalışma ve yaşama koşullarını paylaşıp, onlar gibi çalışırken ölüyorlar! Hem de daha 5 yaşındayken…

İş yapacakları yerlere son derece sağlıksız araçlarla taşınırken can veren mevsimlik işçiler bugün de bir “kaza” haberiyle gündemde. Antalya’nın Manavgat ilçesinde portakal toplamaya giden Suriyeli aileleri taşıyan minibüs devrildi ve 12 işçi yaralanırken, 5 yaşındaki Aziz Çinko da hayatını kaybetti.

Kaza, saat 08.00 sıralarında Akseki- Manavgat karayolunun 38’inci kilometresindeki Güçlüköy mevkiinde meydana geldi.

İşçiler Urfa’dan gelmişlerdi ve küçücük bir minibüse 27 kişi adeta istiflenmişti! Üstüne bir de insanlık dışı barınma koşullarında yaşıyorlardı. Keza yatak ve diğer eşyaları bir römorka yüklenerek minibüse takılmıştı.

27 kişinin bulunduğu minibüsteki Aziz Çino (5) isimli çocuk yaşamını yitirdi, aralarında çocukların da olduğu 12 kişi yaralandı.

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…