On binler Paris sokaklarındaAkaryakıt zammını ve yeni vergileri protesto eden ‘Sarı Yelekliler’, polis saldırısına havai fişeklerle yanıt verdiler


YAŞANACAK DÜNYA

Fransa’da “Sarı Yelekli” eylem ikinci haftasına girerken bugün sokaklar yine ısındı.

Başkent Paris’te on binlerce kişi, akaryakıt fiyatlarının artmasını ve dizel yakıta çevre vergisi planlarını protesto etmek için Champs-Elysees Bulvarı’nda toplandı. Buradan Concorde Meydanı’na doğru yürümek isteyen göstericiler polis engeli ile karşılaştı.

Göstericilerin, hükümet ve devlet binalarına yürümesini engellemek için polis barikatlar kurdu.

Polis, barikatları yarmak isteyen göstericilere göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su ile saldırdı. Eylemciler, kaldırım taşları ve havai fişeklerle karşılık verdi. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Paris’te devam eden eyleme 30 bin kişinin katıldığı bildiriliyor.

BNL NEWS@BreakingNLive

BREAKING: Massive riots are currently taking place in central Paris, as protesters protest rising fuel prices. Fireworks have been confirmed thrown at police officers. Multiple officers have been injured. One protester has died since the protests started:

Yerleştirilmiş video

BNL NEWS@BreakingNLive

BREAKING UPDATE: Situation At the Champs Élysée in central Paris is getting out of control as protests against rising fuel prices are continuing. Multiple people have been injured and there’s reportedly a lot of damage:
? @RemyBuisine

Yerleştirilmiş video

RT @RT_com

‘Yellow Vests’ protesters rally against fuel tax in Paris

pscp.tv

Yerleştirilmiş video

Voice of Europe ?@V_of_Europe

Massive protests against Macron’s fuel tax continue in France. This is Paris.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti