Adli Tıp’ın Şule Çet raporu: Bilmiyoruz!İki erkek tarafından alıkonulup bir plazanın 20. katından atılarak öldürülen Şule Çet’in bu ülkenin utançları arasına eklenecek Adli Tıp raporu ortaya çıktı


Bu ülkede, öldürdüğünüz kişiyi yeterince yüksek bir yerden atarsanız, ona ne yaptığınızın öğrenilmesini engellemiş olursunuz. Çünkü bu ülkede öyle bir Adli Tıp Kurumu var ki, yüksekten düşmüş bir kadının ne kanındaki ilaç oranını tespit edebiliyor, ne de öldürülmeden önce tecavüze uğrayıp uğramadığını!

İki erkek tarafından alıkonulduktan sonra bir plazanın 20. katından atılarak öldürülen Şule Çet’in bu ülkenin utançları arasına eklenecek Adli Tıp raporu ortaya çıktı.

Rapor şu şekilde:

“Otopsisinde alınan doku örneklerinin yapılan tetkikinde idrarda tespit edilen Mirtazapinin depresyon, uyku bozuklukları tedavisinde kullanılan ilaç etken maddesi olduğu, kanda ve göz içi sıvısında tespit edilen etil alkolün ölüm meydana getirebilecek düzeyde olmadığı, aranan diğer toksik maddelerin bulunmadığı dikkate alındığından kişinin zehirlenerek öldüğünün tıbbi deliller bulunmadı.

 

Otopsisinde ağır genel beden travması bulguları olması nedeniyle cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığı hususunda kesin bir değerlendirme yapılamadığı, olayın adli tahkikat ile aydınlatılması uygundur.

 

Sorulduğu üzere düşme öncesi travmaya maruz kalıp kalmadığı, düşme olayının kendi iradesiyle mi meydana geldiği, kazara mı oluştuğu veya bir başkası ya da başkalarının etkisiyle mi meydana geldiği, düşme esnasında şuurunun yerinde olup olmadığı ve öldürüldükten sonra atılıp atılmadığı hususun tıbben bilinemediği, olayın adli tahkikatla aydınlatılmasının uygun olacağı oy birliği ile mütalaa olunur.”

Raporda kısaca, kanında bulunan uyku ilacının depresyon tedavisinde kullanıldığı, tespit edilen alkol miktarının ölüme sebebiyet verecek düzeyde olmadığı, yüksekten düşüp ağır beden travması yaşadığından tecavüze uğrayıp uğramadığının bilinemediği belirtiliyor. Yani üç profesör, bir doçent, bir uzmanın imzasının bulunduğu 21 sayfalık raporda kısaca “Bilemiyoruz” deniyor!

Önceki otopsi raporunda Şule’nin 9 tırnağının altında Çağatay Aksu’ya ait DNA örnekleri bulunmuş, kendini aşağı atarak intihar ettiği iddia edilen camda parmak izine rastlanamamış, kanında uyku ilacı olduğu ve ters ilişkiye zorlandığı tespit edilmişti. Şule’nin katilleri Çağatay Aksu ve Berk Akand, iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılmışlardı.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”