İnşaat-İş Mahkemeye Çağırıyor!İnşaat İşçileri Sendikası, 5 Aralık’ta GOP Adliyesinde görülecek olan 3. Havalimanı Direnişi Davası’na çağrı afişlerini Kadıköy’e yaptı


3. Havalimanı Direnişi; tahtakuruları içinde yatan, servis ve yemek kuyruklarında saatlerce bekleyen, ücretleri ödenmeyen, sigortaları eksik yatırılan inşaat işçilerinin insanca yaşama ve çalışma talebiyle ‘Köle Değiliz!’ diyerek isyan etmesiyle başladı.

İşçi ve sendikacıların tutuklanması ile de içinde yaşadığımız sömürü düzeninin kan emiciliğinin özgün bir ürünü oldu.

Tutuklu 3. Havalimanı işçileri ve sendikacıların yargılanacağı davanın ilk duruşmasına çağrı için İnşaat-İş, ‘Tutuklu direnişçiler serbest bırakılsın!’ talebini Kadıköy sokaklarına taşıdı.

Kadıköy’de işçi ve emekçileri 3. Havalimanı Direnişi Duruşmasına Çağırdık

 

3. Havalimanı şantiyesinde insanlık dışı şartlarda çalışan işçilerin büyüyen çığlığı faşist devlet tarafından tutuklamalarla bastırılmaya çalışıldı.

 

3. Havalimanı Direnşi’nde tutuklanan işçi ve sendikacıların yargılanacağı davanın ilk duruşması 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Gaziosmanpaşa Adliyesi’nde görülecek.

 

Hukuksuz bir şekilde yapılan tutuklamaları protesto etmek için bastığımız mahkemeye çağrı afişlerini bugün Kadıköy sokaklarına yapıştırdık. Mahkemeye kadar sürecek olan çalışmamızın ilk durağı olan Kadıköy’de afişlerimizi görenler destek verdiklerini belirterek bizleri daha da motive etti.

 

Kavga, sokak, direniş

 

Yaşasın İnşaat-İş!

 

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.