Modül Çelik fabrikasında işçiler iş bıraktıKocaeli’nde bulunan Modül Çelik fabrikasında işçiler ücretlerinin ödenmemesi ve ücretlere zam yapılmaması üzerine iş bıraktı


Körfez bölgesinin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan ve Körfez FK Spor Kulübü eski başkanı Cenk Karaloğlu’nun sahibi olduğu  Modül Çelik fabrikasında işçiler ücretlerin gecikmeli ödenmesi ve bir kısmın elden bırakılması üzerine iş bıraktı. Daha önce sendikalaşmanın engellediği haberleriyle gündeme gelen  fabrikada 1,5 yıldır zam da alamayan işçiler, bir süre eylemin ardından fabrika patronu Cenk Kararoğlu’nun fabrikada olmaması üzerine eylemlerini sonlandırdı.

Taleplerinin karşılanmaması durumunda Pazartesi tekrar iş durduracaklarını açıklayan işçiler, 5 ay önce de iş bıraktıklarını, patronun 2-3 ay süre istediğini belirterek bu sürenin dolduğunu ve artık taleplerinin karşılanmasını istediklerini söylediler.

Evrensel’de yer alan habere göre işçiler “Burada alın terimizle çalışıyoruz. Ama maaşlarımız asla düzenli yatmıyor, bir kısmını elden alıyoruz. Çoğumuzun içeride kalan maaşları var. Bunların düzeltilmesini istiyoruz. Enflasyon karşısında eriyen maaşlarımıza zam istiyoruz” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.