Ankara TOKİ direnişçileri gözaltına alındı, çadırları yakıldıAnkara Mamak’taki TOKİ Gülveren konutları önünde 22 Kasım’dan beri ödenmeyen ücretleri için direniş yapan işçilerden üçü ve gözaltına karşı çıkan dört kişi bugün akşam saatlerinde gözaltına alındı


22 Kasın tarihinden beri Ankara Mamak’taki TOKİ Gülveren konutları önünde direniş yapan işçilerden üçü ve kendilerini ziyaret eden dört kişi bugün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Daha önce de direnişi bitirmeleri yönünde defalarca uyarı alan işçiler geri adım atmayınca bugün akşam nöbetine gelen üç işçi gözaltına alındı. İşçilerin gözaltına alınmasına karşı tepki gösteren dört ziyaretçi de aynı şekilde gözaltına alındı. Polis ayrıca direniş çadırını da yakarak vermek istediği gözdağı mesajının altını çizmek istedi.

İşçilere dönük bu saldırı yarın TOKİ Başkanlığı önünde yapılacak basın açıklamasıyla protesto edilecek.

Ankara TOKİ konutlarında yüklenici firma Çınar Alt Yapı A.Ş &Etken Gayrımenkul Yat.Inş.Ltd.Şti ve İş Ortaklığı bünyesinde çalışan ve bağlı oldukları firma konkordatoya gidince alacaklarının TOKİ tarafından ödeneceği taahhüt edildiği için şantiyedeki işlerine devam eden, fakat yaklaşık 2 yıldır oyalanan işçiler bu oyalamaya karşı 22 Kasım’da direnişe başlamıştı.

İşçilerin direnişi bitirmeleri için tıpkı 3. Havalimanı’nda olduğu gibi Emniyet Müdürü, Kaymakam ve başka resmi kurum temsilcileri devreye girmiş, sorunu çözmek yerine aynı oyalamacı tutumla vaatlerde bulunmuş, işçiler bu vaatlerle direnişi bitirmeyince de gözaltıyla tehdit edilmişlerdi.

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…