İki katalan lider açlık grevindeKatalanların bağımsızlığı için mücadele eden iki lider açlık grevine başladı


YAŞANACAK DÜNYA

İspanya‘da iki Katalan lider Jordi Sanchez ve Jordi Turull, cezaevinde açlık grevine başladı. Katalan liderler yaptıkları açıklamada “Bize özel muamele yapılmasını istemiyoruz fakat pasif bir şekilde bize uygulanan ayrımcılığı da kabul etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandılar.

İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesi’nin bağımsızlığını savunan ve tutuklu yargılanan iki Katalan lider Jordi Sanchez ve Jordi Turull, duruşma gününü beklerken İspanyol mahkemelerinin ‘kötü muamelesi ve kendilerine ayrımcılık yapılması’ nedeniyle açlık grevine başladı.

2017’de Katalanların bağımsızlık ilanı sonrasında Madrid yönetimi bölgenin kontrolünü eline almış ve birçok Katalan siyasetçiye ‘kamu fonlarını kötüye kullanma ve isyan’ sebebiyle dava açmıştı.

Tutuklu yargılanan Katalan liderlerden Sanchez ve Turull, davalarıyla ilgili İspanyol mahkemelerinin başvuruları incelemeden reddettiği gerekçesiyle açlık grevine başladıklarını belirten yazılı bir açıklama ile yaptılar. Katalan liderler açıklamalarında ayrıca, “Bize özel muamele yapılmasını istemiyoruz fakat pasif bir şekilde bize uygulanan ayrımcılığı da kabul etmek istemiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Ayrıca Kontrol Et

Almanya: Ford Fabrikası’nda 1 Mayıs Çağrıları

“Roten Block” (Kızıl Blok) ve Yaşanacak Dünya – Alınteri imzalı 1 Mayıs bildirileri Ford işçilerine ulaştırıldı