Taksim Dayanışması basın açıklamasına çağırıyorTaksim dayanışması Gezi Direnişi’ni yeniden yargılamaya yönelik uygulamalarla ilgili bir basın açıklaması yapacak


Rejimin hafızasından silinmeyecek ve kendisi için bir travmaya dönüşmüş olan Gezi korkusu, geçtiğimiz günlerde direnişin yeniden yargılanmasıyla kendini bir kez daha ortaya çıkarmıştı. Gezi Direnişi’ni, orda savunulan hak ve talepleri suç unsuru olarak göstermek ve topluma gözdağı vermek için açılan dosya kapsamında Taksim Dayanışması aktivistleri ifadeye çağrılmıştı. Ayrıca Gezi direnişi içinde yer alan çok sayıda kişinin de ifadeye çağrıldığı ve bu sürecin daha da süreceği tahmin ediliyor.

Taksim dayanışması bu gelişme üzerine basın açıklaması yapacağını duyurdu. 3 Aralık Pazartesi günü TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda yapılacak basın açıklamasına tüm basın mensuplarını ve duyarlı kamuoyunu davet etti.

Tarih: 3 Aralık 2018 (Pazartesi)

Yer: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası

Saat: 13.00

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.