Fransa’da liseliler okulları bloke etti, ambulansçılar greve çıktı‘Sarı Yelekiler’den sonra ambulans çalışanları sokağa dökülürken öğrenciler taleplerini bir kez daha dile getirdi


YAŞANACAK DÜNYA

Fransa’da hükümetin akaryakıta ek vergi koymasını protesto eden “Sarı Yelekliler”in ardından ambulans çalışanları da sokağa döküldü.

Başkent Paris’teki Ulusal Meclis yakınında toplanan ambulans çalışanları “çalışma şartlarının iyileştirilmesi” talebinde bulundu. Gösterilerin yapıldığı bölgede trafik durdu.

“Devlet beni öldürdü” yazılı bir pankartın taşındığı gösteride, “Macron istifa!” sloganları atıldı.

Öğrencilerden blokaj eylemi

liseliler eylemi

Macron ve hükümetin eğitim politikalarını protesto eden öğrenciler, ülke genelinde 100’den fazla lisede blokaj eylemi düzenlendi.

Öğrenciler, ülke genelinde 100’den fazla lisede yaptıkları blokaj eyleminde Macron ve hükümetin eğitim politikalarını protesto etti.

Eylemler nedeniyle söz konusu okullarda bugün eğitime tamamen veya kısmen ara verildiği belirtildi.

Bu arada, Paris’in Aubervillers banliyösündeki bir lisede öğrenciler ile polis arasında gergin anlar yaşandı. Bir araç ve birçok çöp bidonu ateşe verildi.

Ülkenin Dijon kentinde düzenlenen eyleme ise binlerce öğrenci katıldı. Nice, Grasse, Marseille kentlerinde de blokaj eylemi yapıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Siz Filistin’de Daha Çok “Taş Generali” Çıkartırsınız

YAŞANACAK DÜNYA “Uluslararası insani hukukun bariz ve sürekli gözardı edilmesi hız kesmeden devam ediyor. Gazze’de …