İnşaat-İş 5 Aralık’taki duruşmaya katılım çağrılarını sürdürüyorİnşaat-İş, 3. Havalimanı direnişinin “yargılanacağı” davanın 5 Aralık’ta görülecek ilk duruşmasına katılım çağrılarını afiş çalışmasıyla sürdürüyor


İnşaat-İş, 3’üncü Havalimanı direnişi nedeniyle tutuklanan dört yöneticisi, Dev Yapı-İş Başkanı ve işçilerin yargılanacağı davanın 5 Aralık’ta görülecek ilk duruşması öncesinde “Tutuklu 3. Havalimanı direnişçilerine özgürlük!” talebinin olduğu sendika imzalı afişlerle duruşmaya katılım çağrıları yapmaya devam ediyor.

Sendika, Kadıköy, Maltepe Beşçeşmeler, Uzunçayır Metrobüs durağı, Şişli-Mecidiyeköy çevresi, Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı-Abbasağa Parkı-Çarşı çevresi, Okmeydanı bölgelerinde yapılan afiş çalışmasıyla işçi ve emekçileri duruşmaya çağırmayı sürdürdüğünü belirtti.

İnşaat-İş çağrı çalışmaları haberinde duruşmaya katılım çağrısını yineleyerek şöyle dedi:

5 Aralık’ta görülecek duruşma tüm işçi ve emekçilerin haklı talepleri için mücadele etme iradelerinin yargılanacağı bir duruşmadır, bir gözdağı ve sindirme saldırısının sembolüdür. İşçi ve emekçileri bu bilinç ve yaklaşımla duruşmaya bir kez daha davet ediyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.