Makro-Taze işçileri: “Gasp edilen haklarımız için birleşerek kazanacağız!Faklı illerde ve farklı sendikalarla hareket ederek, gasp edilen haklarını almak için mücadele eden Makro-Taze işçileri Kayseri’de bir araya gelerek direniş sürecini birlikte örmenin önemini vurguladılar


Kayseri, Konya, Yozgat, Malatya, Mersin ve Samsun’daki diğer Makro-Taze işçileriyle ortak hareket edeceklerinin altını çizen işçiler “Farklı sendikalarla hareket etsek de önemli olan işçilerin birliği ve kazanımıdır. Bu nedenle farklı illerde süren eylemliliklerde mücadele sürecini ortak bir şekilde örmek için bir araya geliyoruz. Alınterimiz, emeğimiz, gasp edilen haklarımız için birleşerek kazanacağız! Emeğimizin karşılığını vermeyen patronlara karşı, işçiler olarak birleştik ve hesap soracağız!” dedi.

Ankara’da süren eylemlerde Nakliyat-İş; Samsun’da süren eylemlerde Tez Koop-İş ile hareket ettiklerini belirten Makro-Taze işçileri, ancak asıl önemli olanın işçilerin birliği olduğunu söyledi ve “Bizler işçilerin birliktelikleri sağlamsa başaracağına inanıyoruz.” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.