3. Havalimanı işçilerinin aileleri Ankara’da partilerle görüşecek3. Havalimanı’ndaki iş bırakma eylemi sonrası tutuklanan inşaat işçilerinin aileleri, partilerin meclis grup toplantılarına katılacak


3. Havalimanı’ndaki iş bırakma eylemi sonrası tutuklanan inşaat işçilerinin aileleri 5 Aralık’ta görülecek dava öncesi bugün Ankara’da partilerin meclis grup toplantılarına katılacak.

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle iş bırakma eylemi yapmalarının ardından tutuklanan işçilerin aileleri 5 Aralık’ta 62 kişinin yargılanacağı GOP Adliyesi’nde görülecek dava öncesi Ankara’da partilerle görüşecek.

3. Havalimanı’nda yaşanan iş bırakma eylemi sonrası işçilerin ve beş sendika yöneticisinin tutuklanması üzerine Devrimci Yapı İşçileri Sendikası ve İnşaat İşçileri Sendikası ile 50’yi aşkın parti, kurum ve pekçok kişinin bireysel katılımıyla 3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu oluşturulmuştu.

Platform 3. Havalimanı İşçilerinin taleplerinin kabul edilmesi ve tutuklu işçilerin serbest bırakılması için çeşitli eylemler gerçekleştirdi.

Platform bileşenleri tutuklu işçilerin ailelerine ziyaretlerde bulundu, tutuklu işçilere kart gönderme imece ile ihtiyaçlarının karşılanması gibi faaliyetler yürüttü.

Tutuklu işçilerin aileleri iki sendikanın temsilcileriyle birlikte bugün Ankara’da olacak. Baat 10.00’dan itibaren sırasıyla Türkiye İşçi Partisi (TİP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) meclis grup toplantılarına katılacak.

Saadet Partisi’yle de (SP) ile görüşecek olan aileler, 5 Aralık’ta GOP Adliyesi’nde saat 09.30’da görülecek davaya katılacak.

3. Havalimanı İşçileriyle Dayanışma Platformu mahkeme öncesi adliye önünde basın açıklaması da gerçekleştirecek.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: