CPS işçileri, SF Trade önündeCPS işçileri sendikal örgütlülüklerine sahip çıkıyorlar


İstanbul Tuzla’da üretim yapmakta iken sendikalı işçileri işten çıkarmak için üretim maliyetini bahane eden CPS patronları, fabrikayı İzmir’e taşıyacaklarını, 200 işçiyi de işten çıkaracaklarını duyurmuşlardı.

Bu sendika ve işçi düşmanlığı tutumu Tuzla’da fabrika önünde basın açıklamasıyla protesto eden Deriteks üyesi işçiler emeklerine ve alınterlerine sahip çıkacaklarını söylediler.

CPS patronlarının Tuzla’daki üretimi İzmir’de bulunan SF TRADE Fabrikası’na taşıması üzerine Deriteks, SF TRADE önünde basın açıklaması yaparak mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

Basın açıklaması yapan işçiler ve Deriteks sendika temsilcileri, SF TRADE’de seslendi:

CPS ve SF Trade’e sipariş veren uluslararası markalara da çağrıda bulunuyoruz; buradaki sendikal kıyımı görün ve siparişleri geri çekin.

 

İzmir’e emeğimize sahip çıkmak geldik. Sonuçta ortada yıllardır gösterilen bir fedakarlık var ve yeri geldi baskıları görmezden geldik. Buradaki eylemlerimizle SF Trade yönetimini rahatsız ettik ve etmeyi de sürdüreceğiz. Çalıştığımız firmalar da gereken yapsınlar, bu soruna nokta koysunlar. Patrona bizimle masaya oturmaya çağıyoruz.

Tuzla’dan İzmir’e giden Deriteks üyesi işçiler İzmir’den ayrılmayacaklarını eylemlere ve SF TRADE’yi rahatsız etmeye devam edeceklerini de belirttiler. 

İzmir SF TRADE önünde dün başlattıkları eylemler bugün de devam ediyor. ayrıca CPS işçileri FS TRADE önünde yaptıkları açıklamadan sonra Tariş direnişini de ziyaret ederek dayanışma içinde olduklarını açıkladılar.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu