İnşaat-İş yarın Sera Group önünde eylemdeİnşaat-İş, İn İstanbul projesinde çalışıp, ücretleri ödenmeyen üyeleriyle birlikte yarın saat 14:00’te Sera Group’un Bebek’teki merkezi önünde eylemde olacağını açıkladı


İnşaat-İş Sendikası İn İstanbul projesinde çalışan 3 üyesinin ödenmeyen ücretleri için yarın eylem başlatacağını duyurarak, şunları belirtti:

Yüklenici firmanın Sera Group olduğu İn İstanbul projesinde taşeron firmalardan Rıdvan Dinçer Mekanik bünyesinde çalışıp, mekanik-tesisat işleri yapan üç üyemizin ödenmeyen ücretleri ve diğer hakları için yarın eylemdeyiz.

 

Üyelerimiz proje kapsamındaki işlerini 4 ay önce tamamladıkları halde, 2 aylık ücretleri ve diğer hakları halen ödenmiş değil. Firma yetkilileriyle yaptıkları görüşmede arabulucuya yönlendirildiler. Arabulucunun teklifi, ödemenin 2 taksit şeklinde yapılması yönünde oldu. Üyelerimiz bu teklifi kabul etmediler, şimdiye kadar ödenmemiş 2 aylık ücretleri ve diğer haklarının ödenmesi talebinde ısrar ettiler.

 

Yarın saat 14:00’te hakları ödenmeyen üyelerimizle birlikte Sera Group’un Bebek’teki merkezi önünde yapacağımız eylemle patronların tek bir işçi arkadaşımızın, tek bir kuruşunu gaspedemeyeceğini bir kez daha haykıracağız.

 

İnşaat işçisinin örgütsüzlüğünü tepe tepe kullanan inşaat baronlarına inşaat işçisinin köle olmadığını bir kez daha hatırlatacak, 3. Havalimanı direnişinin soluğunu bir eylemle daha hissettireceğiz.

 

-Kavga, sokak, direniş! Yaşasın İnşaat-İş!

-İnşaat işçisi köle değildir!

 

Tarih: 11 Aralık 2018

Saat: 14:00

Yer: Sera Group Genel Merkezi

Adres: Bebek Mahallesi

Manolya Sokak

No:30, 34342

Beşiktaş/İSTANBUL

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.