Yollar işçilere mezar olmaya devam ediyorBalıkesir’in Gönen ilçesindeki bir fabrikanın işçilerini taşıyan minibüs ile tır çarpıştı, dört işçi hayatını kaybederken, 16’sı da yaralandı


İşçiler çalışırken ve o çalışmaya gitmek için taşındıkları sağlıksız servislerde ölmeye devam ediyor. Bugün de Çanakkale’nin Biga ilçesinde, işçileri taşıyan minibüs ile tır çarpıştı, dört işçi yaşamını yitirirken, 16’sı da yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Balıkesir’in Gönen ilçesindeki bir fabrikanın işçilerini taşıyan minibüs ile tır, Yeniceköy mevkisinde çarpıştı.

Kazada, ilk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirdi, 16 kişi yaralandı.

Olay yerine güvenlik güçleri, ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."