TOKİ işçileri bir kez daha polisle karşı karşıya2 yıldır çeşitli biçimlerde oyalanarak ücretlerini alamayan ve Mamak’taki TOKİ konutları önünde direniş başlatan işçiler bugün de karşılarında polisi buldu, iki işçi binanın çatısına çıktı


İşlerini bitirdikleri halde 2 yıldır ücretlerini alamayan işçilerin Ankara Mamak’taki TOKİ Gülveren konutları önünde başlattıkları direniş, bugün bir kez daha polis zoruyla karşı karşıya kaldı.

22 Kasım’dan beri direniş yapan ve bu süre içinde polis saldırısına, gözaltı ve para cezalarına maruz kalan işçiler bugün de direniş alanında basın açıklaması yapmak istediler. Daha önce çadırları dağıtılıp, yıkılan işçilerin bu talebi bugün de polisin saldırı hazırlığı yapmasıyla yanıtlandı.

Polis işçilere dönük saldırı hazırlığı yaparken inşaata giren iki işçi, çatısına çıktıkları apartmanın tepesinden “İşçiyiz haklıyız kazanacağız!” şeklinde slogan atarak taleplerinin yerine getirilmesini ve getirilmemesi halinde eylemlerini daha da ileriye götürebileceklerini ifade ettiler.

Bu gelişme üzerine polis işçilerle pazarlık yürütmeye başladı.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!