Cargill direnişçileri Podyum Davet’e çağırıyor!Direnişlerinin 239. gününde fiili ve hukuki direnişi sürdüreceklerini vurgulayan Cargill direnişçileri, tüm emek dostlarını sendika düşmanlığına karşı 14 Aralık’ta Podyum Davet’e çağırdı


Cargill direnişi 239. Gününde ilk günkü kararlılığıyla devam ediyor. Sendikal hakları için mücadele eden Cargill direnişçileri, kışın ayazında, direniş çadırlarında kurdukları sobalarının ve direnişin sıcaklığıyla direnişçilerini sürdürüyorlar.

Fabrika önündeki Cargill işçileri direnişe desteklerle, dayanışmayla devam ederken bir taraftan da yasal mücadeleleri devam ediyor.

Cargill direnişçileri, işçi ve sendika düşmanı Cargill yönetiminin 14 Aralık 2018 Cuma günü Podyum Davet’te çalışanlara yılbaşı gecesi düzenleyeceğini duyurması üzerine “Biz direnen Cargill işçileri olarak Podyum Davet önünde olacağız. Bütün dostlarımızı saat 18:30’da yanımıza bekleriz” diyerek emek dostlarını işçi ve sendika düşmanlarını protesto etmeye davet ediyor.

“Hep birlikte kazanacağız! Sadece Cargill direnişçileri değil, tüm işçi sınıfı kazanacak!” diyerek sınıfsal kardeşliğin ve dayanışmanın önemini vurgulayan Cargill direnişçileri, fiili direnişin yanında hukuki mücadeleye de devam ettireceklerini beyan ederek “Duruşma salonlarında da patronların işçi ve sendika düşmanlığını ifşa edeceğiz!” diye eklediler.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.