Tekirdağ ve Aksaray’da servis ‘kazaları’!Ankara’da tren faciası, Soma’da maden göçüğü, Tekirdağ ve Aksaray’da “servis kazaları”… İşçiler ve emekçiler her yerde çalışırken ölüyor, yaralanıyor!


Her yerde, her iş kolunda çalışırken ölmek ya da yaralanmak işçiyi, emekçiyi ve ailesini vurmaya devam ediyor. Bugün sabah üçü makinist dokuz kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki tren faciası ya da dün akşam Soma Katliamı’nın faili şirketin işlettiği Işıklar Maden Ocağı’nda yaşanan göçükle belki de aynı saatlerde iki büyük servis “kazası” da yaşandı.

Aksaray ve Tekirdağ’da işçileri taşıyan servisler ve minibüsler çarpıştı. Aksaray’daki “kazada” 17, Tekirdağ’dakindeyse 25 işçi yaralandı.

Aksaray’da organize sanayi bölgesine işçi taşıyan bir otobüs ile yine işçi taşıyan bir minibüs çarpıştı. Kazada 2’si sürücü 17 işçi yaralandı. İşçilerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Aksaray’daki kazanın ardından Tekirdağ’da da, Çorlu’dan Ergene’ye, fabrikalara işçi taşıyan servis midibüsü, önündeki başka bir işçi servis midibüsüne arkadan çarptı. Kazada iki araçtaki 25 işçi yaralandı. Yaralılar Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Maliyet hesapları yapanlar, azami kar azgınlığıyla işçiye bir vida kadar bile değer vermeyenler ve tüm bunları aklamak dışında herhangi bir denetim ve kontrol gerçekleştirmeyenler öldürmeye devam ediyor kısaca. İşçi sınıfının örgütsüzlüğünden güç alarak, en pervasız biçimlerde…

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir