Cargill direnişçileri Podyum Davet önündeydilerCargill direnişçileri günler önce açıkladıkları gibi dün akşam patronun çalışanlara yılbaşı yemeği verdiği Podyum Davet önündeydiler


Cargill direnişçileri patronların fabrikada çalışan işçilerle yılbaşı kutlaması yapacağını ve kendilerinin de orada olacağını günler öncesinden duyurarak, emek dostlarına çağrı yapmışlardı.

Cargill direnişçileri belirttikleri gibi dün akşam Podyum Davet önündeydiler. Cargill direnişçileri, “Bizi daralmayı bahane gösterip aslında sendikaya üye olduğumuz için kapı önüne koydular. Şimdi de burada keyifli yılbaşı kutlaması yapacaklarını sanıyorlar. Hiçbir kazanım, hiçbir hak kolay kazanılmıyor. Biz haklıyız. Onlar keyifli yılbaşı kutlaması yapamayacaklar. Bizler burada direnişimiz ve protestomuzu onlar gidene kadar devam ettireceğiz. Cargill’e sendikalı olarak geri gireceğiz. Bunda kararlıyız. Bizi burada yalnız bırakmayan dostlarımıza teşekkür ederiz” dediler.

Cargill direnişçileri Podyum Davet önünde direnirken polis engellemeye kalksa da başaramadı.  Nestle işçileri de Cargill direnişçilerine destek olmak için Podyum Davet önündeydiler.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir