KYK müdürü öğrencilerin protestosu ardından görevden alındıIsparta Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt, yurtlardaki eksiklikler nedeniyle öğrencilerin gerçekleştirdiği protesto sonucu genel merkez tarafından görevden alındı


Geçtiğimiz günlerde 4 bin kişilik Isparta Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü Murat Hüdavendigar Erkek Öğrenci Yurdu ve Isparta Yurdu’nda kalan öğrenciler, yurt bahçesinde toplanarak yurdun yapısal yetersizliklerini protesto etmişti. KYK yurdunda internet olmadığı için derslerde sıkıntı yaşadıklarını belirten öğrenciler; otobüslerin geç gelmesi yüzünden derslere ve sınavlara sürekli geç kaldıklarını, buzdolabı olmadığı için yemek saklayamadıklarını ve ya pahalı yurt yemekhanesinden ya da dışardan yemek zorunda kaldıklarını,  ayrıca asansörün yapılmamış olması nedeniyle her gün 7-8 kat merdiven inip çıktıklarını ifade ederek sorunların giderilmesini talep etmişlerdi.

Gerçekleştirilen protestonun ardından öğrenciler, KYK Genel Müdürü Recep Ali Er, KYK Yurt İdare ve İşletme Daire Başkanı Yavuz Güner, KYK İdari İşler Daire Başkanı Dursun Özdemir, İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt ve şube müdürleri ile görüşmüşlerdi.

Isparta’da bu yıl hizmete açılan KYK’ya ait Murad Hüdavendigar Yurdu ile Isparta Yurdu’nda kalan öğrencilerin protestosunun akabinde yapılan görüşmeden sonra KYK İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt, genel müdürlük tarafından görevden alındı.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.