Urfa’da açlık grevine destek veren 5 HDP’li tutuklandıHDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’e destek olmak üzere HDP il binasında açlık grevi yapan 5 HDP’li tutuklandı


Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle Diyarbakır E Tipi hapishanesinde bulunan Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı ve HDP Hakkâri Milletvekili Leyla Güven’e destek olmak üzere HDP il binasında açlık grevi yapan 5 HDP’li tutuklandı.

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e destek için Urfa HDP il binasında açlık grevi başlamıştı. Açlık grevinin yapıldığı binayı basan polisin gözaltına aldığı 47 kişiden 8’i emniyette alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 39 kişi ise adliyeye sevk edildi.

5 kişi tutuklandı

Adliyeye çıkarılan 39 kişiden DBP İl Eş Başkanı Bekir Karakeçili “Yardım yataklık”, Barış Anneleri Selvi Ötünç, Hadle Oğur ile Şükrü Turgut ve Mehmet Ali Oba ise “örgüt propagandası yapmak” iddiası ile tutuklandı. 33 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…