Şırnak’a seçim öncesi binlerce polis ve asker kaydı aktarıldıSeçim hileleri hız kesmeden devam ediyor. Şırnak’ın merkez ve Beytüşşebap ilçesine seçim öncesi binlerce asker ve polis kaydı aktarıldı


Belediyesine kayyum atanan ve sokağa çıkma yasakları sonrasında yaşanan ölüm ve yıkımlarla gündeme gelen Şırnak’ın merkez ve Beytüşşebap ilçesine Yaklaşan yerel seçimlerde oy kullanmaları için binlerce asker ve polis kaydının alındığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre 31 Mart 2019 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde oy kullanmaları için yaklaşık 3 bin asker ve polisin kaydının Şırnak merkeze alındı. Görevlendirme ile ikametleri kent merkezine alınan kolluk kuvvetlerinin birçoğunun, Silopi ve Cizre ilçelerinde görev yürüten polis ve askerlerden oluştukları belirtildi.

Söz konusu kayıt işlemlerinin ise, Siirt karayolu üzerinde bulunan ve Okullar Bölgesi olarak adlandırılan yer ile TOKİ konutları civarında yoğunlaştığı kaydedildi. Birkaç aydır gerçekleşen kayıt işlemlerinin halen devam ettiği öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.