İplik fabrikasında iş bırakmaYalova’da kurulu Ersur Fabrika’sındaki işçiler ücretleri ödenmediği için iş bıraktı


Yalova’da iplik üretimi yapan Ersur Fabrikası çalışanları, 45 gündür maaş alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı. Çok sayıda işçi vardiyayı devralmayarak fabrika önünde beklemeye başladı. 

Yalova’daki fabrikanın Bilecik’e taşınması kararı alınan Ersur Fabrikası’nda çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iş bırakma eylemi başlattı.

45 gündür maaş alamadıklarını dile getiren işçiler, fabrika önünde toplu olarak beklemeye başladı. Fabrika yöneticileri ile görüşmek istediklerini belirten işçiler, maaşları hesaplarına yatana kadar işbaşı yapmayacaklarını dile getirdi. 

Daha önce de grev yapmışlardı

Ersur İplik Fabrikası tesislerini Bilecik’e taşıma kararı almış ve bu kararı da Yalova’daki 750 işçisine duyurmuştu. İşçiler maaş alamadıkları gerekçesiyle geçtiğimiz ay da kısa süre grev yapmış, ancak fabrika yönetiminin kendilerine maaşların ödeneceğinin sözünü vermesi üzerine işlerine geri dönmüştü. 

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat-İş: Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!

“Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!” başlıklı bir açıklama yapan İnşaat-İş, üye ve yöneticileri hakkında verilen ev hapsi kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, bu kararı tanımayacağını ifade etti. Sendika, 28 Şubat’ta bildiri dağıtmak üzere İFM Ziraat Kuleleri önünde olacağını kaydederek dayanışmaya çağırdı