3. Havalimanı, işçi cehennemi!3. Havalimanı şantiyesinde çalışan işçilerin barınma-beslenme ve servis alanları sular altında kaldı. İnşaat-İş, “zafer anıtı” denilerek açılışı yapılan bu projenin facialara gebe olduğunu vurgulayarak, uyardı


“Zafer Anıtı” denilerek açılışı yapılan 3. Havalimanı, işçiler için bugün bir kez daha cehennemin cehennemi oldu. İnşaat-İş Sendikası’nın da üyelerinden gelen videoyu paylaşarak durumu teyit ettiği şantiyede, işçilerin barınma-beslenme ve servis alanlarının sular altında kaldığı görülüyor. Sendikaya videoyu ulaştıran işçiler durumu, “Burada her şey tam bir rezalet” şeklinde özetlediler.

Videoyu sosyal medya hesaplarından yayınlayan İnşaat-İş, ‘“Zafer anıtı” denilerek açılış yapılan 3. Havalimanı’nda son durum bu. Videoyu gönderen üyelerimiz koşulları ‘burada her şey tam bir rezalet’ sözleriyle özetlediler.

İşçi arkadaşlarımızın servis alanları, yemekhaneleri, yatakhaneleri sular altında. Siyasi şov adına açılışı yapılan bu mega rant projesinin 1. Pisti de hızlı tren facialarına benzer facialara gebedir. Bu video onun habercisidir!’ diye belirtti.

https://www.facebook.com/insaatis/videos/373676659843608/

Sendika Facebook hesabından da şu açıklamayı yayınladı:

Doğanın, işçi teri ve kanının yağması pahasına yükselen mega rant projesi 3. Havalimanı, kötü hava koşullarıyla ilk sınavlarından birinde bu hale geldi!

 

Siyasi rant hesaplarıyla işçi kardeşlerimize üretim baskısı yapılan ve işçi ölümlerine sıradan bir vaka muamelesiyle yaklaşılan 21. Yüzyılın piramitlerinden biri olan bu havalimanı açıldığı anda yolcu ve çalışanlar için mezar olmaya adaydır.

 

Tıpkı altyapısı, teknik donanımı tamamlanmadan siyasi şov kafasıyla kullanıma açılan hızlı trenlerde olduğu gibi.

 

Yağmur ve fırtınada bu hale gelen bir havalimanının yarın daha sert iklim koşullarında ne hale geleceğini tahmin etmek güç değil.

 

Bu görüntüleri yollayan üyelerimiz durumu “burada her şey tam bir rezalet” diye özetliyorlar.

 

 

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.