TOKİ işçileri yeniden gözaltına alındıKendilerine 19 Aralık’a kadar ödeme sözü verilmesine rağmen ücretlerini alamayan TOKİ işçileri eyleme başladıkları gibi gözaltına alındılar


TOKİ 2. Etap inşaatında çalışırken yüklenici ana firmanın konkordato ilan etmesinin ardından bir yıldır ücretlerini alamayan işçiler, 22 Kasım’dan beri TOKİ inşaatının önünde eylem yapıyorlardı. Daha önce üç kez gözaltına alınan ve çalıştıkları inşaatın çatı katına çıkarak alacaklarını isteyen işçilere ödeme sözü verilmesiyle eylemlerini sonlandırmışlardı.

Geçtiğimiz hafta AKP milletvekilleri ile görüşen ve kendilerine 19 Aralık’a kadar ödeme sözü verilmesine rağmen ücretlerini alamayan TOKİ işçileri bugün yeniden eyleme başladı. ‘TOKİ hakkımızı ver’, ‘Gökhan Saral hakkımız ver’ yazılı beyaz yelekler giyen TOKİ işçilerine polis müdahale etti. Müdahale sonrasında eylem yapan 6 işçi gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçilerin Ozan Demirtaş, Ömer Özkaya, Doğan Özkaya, Doğukan Özkaya, Abdullah Çelik ve Abdurrahim Çelik olduğu öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.