3. Havalimanı’nda işçi avı devam ediyorIGA’nın alt taşeronu olan MNG bünyesinde çalışan üç işçi Kürtçe müzik dinledikleri için dün akşam koğuşları basılarak gözaltına alındı, işçiler 15 günlük adli kontrol ile serbest bırakıldı


Çalışma-barınma-beslenme-ulaşım sorunlarına, ücretlerin ödenmemesine, sigorta primlerinin eksik yatırılmasına karşı “köle değiliz, işçiyiz!” diyerek 14 Eylül’de isyan eden ve gece yarısı kapıları koçbaşlarıyla kırılıp, yüzlercesi gözaltına alınan, beşi sendikacı onlarcası tutuklanan 3. Havalimanı işçilerine dönük cadı avı devam ediyor.

Şantiye bölgesi ve işçilerin kaldıkları kamp alanı militarize edilen, işçilerin jandarma gölgesi altında üretime zorlandıkları 3. Havalimanı işçi koğuşları dün akşam da jandarma baskınına uğradı. İşçiler bu sefer de Kürtçe müzik dinledikleri için gözaltına alındılar.

Yüklenici firma IGA’nın alt taşeronu olan MNG bünyesinde çalışan Uğur Çitanak, Musa Çelik ve Mahsum isimli üç işçi geceyi karakolda geçirdikten sonra, bugün Çağlayan Adliyesi’ne sevk edildi.

Adliye’ye getirilen işçiler 15 günlük adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.