Ankara İSİG Meclisi panele çağırıyorAnkara İSİG Meclisi, 22 Aralık saat 13:00’de Mimarlar Odası Konfederasyon Salonu’nda “Ekonomik Kriz ve İşçi Sağlığı İş Güvenliği Mücadelesi” başlıklı bir panel düzenleyecek


Ankara İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, “Ekonomik Kriz ve İşçi Sağlığı İş Güvenliği Mücadelesi” başlıklı bir panel düzenleyecek.

22 Aralık saat 13:00’de Mimarlar Odası Konfederasyon Salonu’nda gerçekleşecek panel 3 başlık altında yapılacak sunumlarla gerçekleşip, forumla bitecek.

Kriz ve İşçi Sınıfı” başlığında Prof. Dr. Korkut Boratav, “İşçi sağlığı ve iş güvenliği mücadelesinin bugünü-dünü” başlığında Murat Çakır, “3. Havalimanı’nda işçi sağlığı ve iş güvenliğine bakmak” başlığındaysa Avukat Kazım Bayraktar sunum yapacak. Program “Nasıl bir işçi sağlığı ve mücadelesi” başlığıyla yapılacak forumla tamamlanacak.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.