Yollar işçilere mezar olmaya devam ediyorNiğde’nin merkez Gölcük kasabasında patates toplama işçilerini taşıyan minibüs buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak bir evin duvarına çarptı, iki işçi yaşamını yitirirken, 16 işçi de yaralandı


Mevsimlik tarım işçileri, fabrika işçileri… Ölüm artık işçiyi sadece üretim alanında değil, o alana giderken kullandığı servislerde de sık sık yakalıyor.

Dün de Niğde merkez Gölcük kasabasında patates toplama işçilerini taşıyan Ahmet Bayram yönetimindeki minibüs, sürücünün buzlanma nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybetmesi nedeniyle bir evin duvarına çarptı. “Kazada” Songül Demirtaş ve Reyhan Dündar Patates isimli iki kadın işçi hayatlarını kaybederken, 16 işçi de yaralandı.

Bir minibüse en az 18 işçinin bindirilmesinin bile çok şey ifade ettiği bu olayın bir kaza değil cinayet olduğunu söylemeye gerek yoktur. Keza en az 18 işçiyi sıkış tepiş dolduranlardan aracın kış bakımını yapmalarını beklemek nafiledir.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat-İş: Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!

“Devrimci Sendikal Mücadelemiz Kelepçelerle Durdurulamaz!” başlıklı bir açıklama yapan İnşaat-İş, üye ve yöneticileri hakkında verilen ev hapsi kararının yok hükmünde olduğunu belirterek, bu kararı tanımayacağını ifade etti. Sendika, 28 Şubat’ta bildiri dağıtmak üzere İFM Ziraat Kuleleri önünde olacağını kaydederek dayanışmaya çağırdı