Osmanlı Ocakları, HÖH… Paramiliter çeteler sahnede!Osmanlı Ocakları “Dişlerini sıkan yüzde 52 var” diye tehdit savururken, eski HÖH şimdiki “Milli Seferberlik Harekat Platformu” da amacını devlet kurumları hakkında yapılacağını iddia ettiği hukuksuzluk karşısında “yek vücut korkusuzca durmak” olarak özetledi


Tayyip Erdoğan’ın bir TV sunucusunu “bu millet patlatır enseni” diyerek tehdit ettiği, hemen ardından aynı tehditlerini CHP ve diğer muhaliflerine de farklı biçimlerde sürdürdüğü, sanatçılar Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’i de hedefe çakarak duruşunun altını çizdiği bu iklimde kendisine görev çıkaran ırkçı gericiler, daha aleni biçimlerle sahne almaya devam ediyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kurulan ve Aralık 2017 ‘de çıkarılan “darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişiler”  içerikli OHAL KHK’sından sonra “paramiliter örgütlenmelerin korunması-teşviki” tartışmaları üzerine İçişleri Bakanlığı uyarısıyla kapatılan Halkın Özel Harekatı (HÖH), bu sefer de “Milli Seferberlik Hareketi Platformu” olarak sahnede.

Osmanlı Ocakları denilen çeteci-paramiliter faşistlerin yaptıkları eylemde TV sunucusu Fatih Portakal’ı hedefleyerek, “Dişlerini sıkan yüzde 52 var” içeriğinde açıklamalarla Erdoğan’ın tehditlerini somutlamasının ardından bu sefer de eski HÖH, şimdiki adıyla “Milli Seferberlik Hareketi Platformu” başkanı Fatih Kaya sahneye indi.

Kapatılan HÖH’ün yerine Ağustos 2018’de Milli Seferberlik Hareketi Platformu varlığını, “Ülkemize açılan ekonomik savaşa karşı 81 milyon tek yürek olmak” sloganıyla gerekçelendiriyor.

Fatih Kaya, Ocak 2018’de yapılan denetimin ardından İçişleri Bakanlığı’nın kendilerini uyardığını açıklayarak, “Derneğimizin isminin Jandarma ve Polis Özel Harekâtı’nı çağrıştırdığı yönünde uyarı yazısı bize gönderildi. Devletimizin zarar görmemesi, farklı tartışmalara yol açmamak adına derneğimiz HÖH’ü ve 46 şubesini kapattık” demişti.

Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nde “devlet memuru” olduğunu belirten Kaya, 24 Haziran seçimlerinde, AKP İstanbul 1. bölge milletvekili aday adaylığını duyurdu. Aday gösterilmeyen Kaya’nın, seçimlerin ardından yeni bir oluşum için düğmeye bastığı ortaya çıktı.

Kaya, bu kez, Ağustos 2018’de Milli Seferberlik Hareketi Platformu’nu kurdu ve başkanı oldu. Platform’un internet sitesinde, “Ülkemize açılan ekonomik savaşa karşı direnmek için sivil toplum kuruluşları ve bireysel olarak katılımcılarla birlikte, ‘Milli Seferberlik Hareketi Platformu’ kuruldu. Bize katılmak isteyen STK’ler ve kurumsal katılımcılar logoları ile makbuzlarını, bireysel katılımcılar ise sadece makbuzlarını sitemizde bulunan mesaj kısmına gönderdiklerinde katılımcı olarak sitemizde yayımlanacaktır. Katkıda bulunmak için Türkiye Merkez Bankası Ankara Şubesi IBAN No’suna sitemizden ulaşabilirsiniz. Devletimin yayındayım, hazineye benim de katkım olsun” yazısının olduğu görsel yer aldı.

Sitede “Hazine Müsteşarlığı’nın IBAN numarasından” da söz edildi ancak herhangi bir hesap numarası yer almadı.

Sitenin ‘amacımız’ bölümünde ise “Cumhurbaşkanına, bakanlarına, milletvekiline, valisine, bürokratına, komutanına, müdürüne, amirine, esnafına, memuruna, yazarına, sporcusuna, sanatçısına, gazetecisi-yazarına, polisine, askerine yapılacak hukuksuz algıların karşısında tek vücut olarak korkusuzca durmak” ifadeleri kullanıldı.

Özet olarak “biz paramiliter bir çeteyiz” denildi!

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu