BMC’de işçi kıyımı başladıErdoğan aşığı Ethem Sancak’ın İzmir’deki BMC Otomotiv fabrikasından 90 beyaz yakalı işçi performans ve talep daralması gerekçesiyle işten atıldı, kıyımın mavi yakalı işçilerle sürmesi bekleniyor


Devletin tüm silah yatırımlarının ihalesini alan, hatta eldeki fabrikaları kendisine katarak hızla büyüyen Erdoğan aşığı Ethem Sancak bu sefer de İzmir Pınarbaşı’ndaki BMC otomotiv fabrikasından 90 beyaz yakalı işçinin işine son vermesiyle gündemde.

2019 yılının bu ilk kıyım haberinde öne dürülen gerekçe: Düşük performans, üretim azalması! Kıyımın burada durmayacağı, önümüzdeki günlerde mavi yakalı işçilerin de işten atılmasıyla devam edeceği bekleniyor.

Talep daralması, kar oranlarının düşmesi gibi bahaneler ileri süren Sancak, geçtiğimiz günlerde Sakarya’nın Arifiye ilçesinde faaliyet gösteren Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü bünyesindeki I. Ana Bakım Merkez Komutanlığı tank palet fabrikasının 25 yıllığına kendisine devredilmesi ve kurulu fabrikada Altay Tankı üreteceği ile  gündeme gelmişti.

Aynı zamanda devletten aldığı 585 milyon liralık savunma desteği ve gümrük vergisi muafiyeti, KDV iadesi ve kurumlar vergisi indirimi gibi desteklerle gündeme gelen Sancak’ın BMC’de işçi kıyımına gitmesinin esas nedeninin sömürüyü derinleştirme politikaları olduğuysa gün gibi ortada.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: