120 kişilik geçici işe 5 bin başvuruYeni yılın ilk görüntülerinden biri de Urfa’nın Siverek ilçesinde 120 kişinin alınacağı 9 aylık geçici işe 5 bin kişinin başvurması oldu


İşsizliğin ulaştığı boyutların resmi, geçici işler için yapılan uzun uzun başvuru kuyruklarıyla yansımaya devam ediyor. Yeni yılın ilk görüntülerinden biri de Urfa’nın Siverek ilçesinde 120 kişinin alınacağı 9 aylık geçici işe 5 bin kişinin başvurması oldu. İŞKUR İlçe Müdürlüğü önünde sağanağa rağmen uzun kuyruklar oluştu.

Şanlıurfa İŞKUR İl Müdürlüğü, ilçedeki okullarda temizlik işçisi olarak 9 aylık süre ile çalıştırılmak üzere 120 işçi alınacağını duyurdu. İş başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İŞKUR İlçe Müdürlüğü önünde yağan yağmura rağmen uzun kuyruklar oluşturdu. Genç-yaşlı yüzlerce kişi saatlerce, sağanak altında iş başvurusu yapmak için beklerken bazı kadınlar kucağında çocuklarıyla sıra bekledi.

5 bin kişinin başvurduğu işe alınacak 120 kişinin, noter kurası ile belirleneceği belirtildi.

Toplum Yararına Proje kapsamında geçici-güvencesiz-tazminatsız yapılan işçi alımlarıyla işsizlik sorununu çözdüğü izlenimi yaratan hükümet, aynı yanıltma politikalarını ısrarla sürdürüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir