Kurt kafası ve akıl tutulmasıDünyaya Devlet Bahçeli’den daha çok yararı bulunan bir kurt öldürüldü, Bahçeli’ye hediye edildi


Devlet Bahçeli’ye doğum gününde Kazakistan Halter Federasyonu Onursal Başkanı Kayrat Turlıhanov tarafından doldurulmuş kurt kafası ‘hediye’ edildi. Kurt kafası, ‘sergilenmek’ üzere parti genel merkezindeki sergi salonuna konuldu.

Ajanslara düşen her haberi ile tahammül sınırlarını zorlayan Bahçeli’nin önünde duran kesik kurt kafası ve yanındaki yaverleri ile çekindiği fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturdu. Hangi açıdan bakarsak bakalım insanı hayrete düşürecek bu olayı pek çok şekilde yorumlayanlar oldu. Sivil faşistlerin kendilerince simgeleştirdiği, önem verdiği bir hayvanı bile bu hale getirebiliyor olması trajikomik bulundu. Öte yandan ‘hediye’nin “tıpkı Türk milliyetçiliği gibi dişlerini gösteriyor ama çoktan ölmüş ve cam bir kafesin içinde iktidara hediye edilmeye hazır” olduğunu söyleyenler oldu.

Saçma bir hediye yapmak için bir kurdu avlayıp, kafasını vücudundan ayırıp, saldıracakmış gibi görünsün diye dişlerini dışarı çıkartıp, içini saygısızca doldurup, onu hediye edilecek korkunç görünümlü bir mal haline getiren zihniyet hakkında da; en temelde bir canlının kesik başını hediye olarak kabul eden zihniyet hakkında da söylenecek çok söz, yapılacak çok fazla çıkarım var.

Ayrıca Kontrol Et

1 MAYIS’ın Adresi Taksim Meydanı’dır!

2024 1 Mayıs Platformu Çalışma Bakanı'nın dünkü açıklamasını yanıt verdi