Akdeniz’de bir yılda 2 bin 262 göçmen öldüBirleşmiş Milletler 2018’de Avrupa’ya ulaşmak için yola çıkan 2 bin 262 kişinin öldüğünü ya da kaybolduğunu duyurdu


YAŞANACAK DÜNYA

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) geçtiğimiz yıl Akdeniz’de 2 bin 262 göçmenin hayatını kaybettiğini ya da kaybolduğunu açıkladı. 2017’de bu rakam 3 bin 139 bin kişi olarak kayıtlara geçmişti.

AB (Avrupa Birliği)’nin göçmen karşıtı uygulamalarının etkisiyle, Akdeniz üzerinden Avrupa’ya ulaşmayı başaran göçmenlerin sayısında düşüş yaşandı. 2017 yılında 172 bin 301 kişi Avrupa’ya ulaşmıştı. Bu rakam, 2018’de 113 bin 482 kişiye düştü.

BMMYK Sözcüsü Celine Schmitt, Fransız haber ajansı AFP’ye yaptığı açıklamada, “Akdeniz yıllardır mülteciler ve sığınmacılar için en tehlikeli geçiş noktası oldu” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Galloway, Filistin kampanyasıyla ara seçimi kazanıp Britanya Parlamentosu’na geri döndü: Bu, Gazze için!

Rochedale ara seçimini Gazze kampanyasıyla kazanan Galloway, İşçi Partisi liderine seslenerek "Keir Starmer – bu Gazze için" diyerek ekledi: "Filistin felaketini mümkün kıldığınız, teşvik ettiğiniz ve örtbas ettiğiniz için yüksek bedel ödeyeceksiniz."