Çocuğunu AVM’de bırakan anne: BakamıyorumBursa’da bir anne, çocuğunu üzerinde “Bakamıyorum” yazan notla AVM’deki oyun parkında bıraktı


Devlet yöneticilerinin habire çıkıp “Her şey çok iyi, enflasyon düştü, performansımız çok iyi” diye konuşmalar yaptığı günlerde, durum işçi ve emekçilerin cephesinden hiç de öyle hissedilmiyor. Bursa’da bir anne, bakamadığı gerekçesiyle çocuğunu AVM’deki oyun parkında bıraktı.

Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki bir AVM’de meydana gelen olayda, bir anne 3 yaşındaki oğlunu 15.30 sıralarında oyun parkına getirdi. Çocuğun bir süre sonra ağlaması üzerine yanına gelen güvenlik görevlileri, çocuğun üzerindeki ‘artık bakamıyorum, tek çarem buydu’ notunu buldu.

Bunun üzerine bir süre anneyi arayan güvenlik görevlileri, durumu polise bildirdi. Notun üzerinde çocuğun ismi Hamza, annenin ismi ise Gamze yazılıydı. El yazısıyla yazılan notta ”Çok zor durumdayım, çocuğa bakacak durumum yok. Tek çarem buydu, bir başıma bu kadar yapabildim. Kendime bakamıyorum, bu konuda çocuğumu da pişman etmek istemiyorum” sözleri yer alıyor.

Bir annenin geçim sıkıntısı nedeniyle çocuğundan vazgeçiyor olması ise, krizin boyutunu gözler önüne seriyor.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."