Amed İhraçlar Platformu’ndan basın açıklamasıKHK ile ihraç edilen akademisyenlerin kurduğu Amed İhraçlar Platformu KHK’nın yıl dönümünde basın açıklaması yaptı


KHK ile ihraç edilen akademisyenler tarafından kurulan Amed İhraçlar Platformu, 679’uncu KHK’nin yıl dönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Diyarbakır’ın Ofis semtinde AZC Plaza önünde açıklama yapmak isteyen platform üyelerine izin verilmedi. Bunun üzerine basın açıklaması Sanat Sokağı’nda yapıldı.

Basın açıklamasında demokratik talepleri nedeniyle KHK ile işten atıldıklarını belirten akademisyenler, antidemokratik uygulamalardan dün olduğu gibi bugün de korkmadıklarını, önceliklerinin tüm renklerin kardeşçe bir arada yaşama arzusunu gerçekleştirmek olduğunu söylediler.

Açıklama  “KHK ile atılmamıza neden olan fikirlerimizin arkasındayız” sözleriyle sonlandırıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Çorlu Tren Katliamı davasında karar açıklandı

6 yıl, 20 duruşma süren Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında karar verildi. 4 sanık beraat ederken sanıklardan Mümin Karasu 17 yıl 6 ay, Turgut Kurt 16 yıl 3 ay, Nihat Aslan ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.