HDP’ye ‘İntikam Timi’ imzalı tehditHDP’li yöneticilere ve milletvekillerine “İntikam Timi” imzalı tehdit mesajları gönderildi


HDP’nin üst düzey yönetici ve milletvekillerine “İntikam Timi” yazılı tehdit mesajları gönderildiği öğrenildi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) milletvekillerine, belediye başkan adaylarına, merkez yürütme kurulu üyelerine ve parti meclisi üyelerine 3 Ocak’ta tehdit mailleri gönderildi. “İntikam Timi” imzasıyla gönderilen maillerde, “Bu ülke sahipsiz değildir”, “Son bir defa uyarıyoruz aksi takdirde olacaklardan sorumlu değiliz”, “Her şeyin bedeli ağır olacak bunu unutmayın”, “Her şeyden öte geçmişin hesabını soracağız! O kazdığınız hendeklere gömeceğiz sizleri, çember daralıyor” gibi ifadelerinin yanı sıra küfür ve hakaretler içeren ifadeler de kullanıldı.

Üst düzey parti yöneticilerine kadar maillerin gelmesi sonrası HDP’nin hukuk komisyonu yasal işlem başlatmak amacıyla harekete geçti.

Mezopotamya haber ajansına konuşan HDP Hukuk Komisyonu Üyesi Ayşe Acar Başaran,bu kadar kutuplaştırılmış bir toplumda bu tehditleri dikkate aldıklarını belirterek   “Bir parti üyemizin tırnağı dahi kanarsa bunun sorumlusu AKP’dir” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu