Tacizi protesto eden öğrencilere uzaklaştırma cezasıTacizi protesto ettikleri için uzaklaştırma cezası alan öğrencilerin yaptığı itiraz sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek reddedildi, iki öğrenciye uzaklaştırma cezası verildi


İstanbul’da bulunan Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde görev yapan bir öğretmen hakkında öğrencisine cinsel taciz suçlaması ile dava açılmış, ancak öğretmenin görevine devam etmesi üzerine öğrenciler derse girmeyerek durumu protesto etmişlerdi. Öğretmen bunun üzerine başka okulda görevlendirilmişti. Ardından okul yönetimi öğrencilere bu sebeple soruşturma açmış ve uzaklaştırma cezası vermişti.

Tacizci öğretmeni protesto ettiği için ceza alan öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne itiraz etti. İtirazı değerlendiren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapılan 5 itirazın 2’sine olumsuz yanıt verdi. Verilen kararda sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterildi. İki öğrenciye İlçe Öğrenci Disiplin Kurulu tarafından “5 gün kısa süreli uzaklaştırma cezası” verildi.

Ceza alan öğrencilerden B.A. ise karara Twitter’dan tepki gösterdi. B.A. şunları söyledi: “Kadriye Moroğlu Lisesi’nde; ‘Türkiye’de gündem olmuş taciz haberinin’ paylaşımını yapmaktan 3 arkadaşımın cezası kaldırıldı, benim ve 1 arkadaşımın cezası ise onandı. 2 kişinin üstüne yıkılan bu eylem haklı gerçeklerimizdir. Tacizciyi akladınız, öğrencileri cezalandıramazsınız!”

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu