Berlin havalimanlarında 4 saatlik grevAlmanya’nın Tegel ve Schönefeld Havalimanlarındaki uyarı grevinden 70’in üzerinde uçuş etkilendi


YAŞANACAK DÜNYA

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Tegel ve Schönefeld Havalimanlarında çalışan güvenlik personeli, ücret artışı talebiyle 4 saatlik uyarı grevi yaptı.

İki havalimanında uçuşlarda aksamalara yol açan greve yaklaşık 400 güvenlik personelinin katıldığı, Tegel Havalimanı’nda 42, Schönefeld Havalimanı’nda da 5 uçuşun iptal edildiği, 25 uçuşun da rötarlı gerçekleştiği bildirildi.

Ver.di Sendikası Sözcüsü Andreas Splanemann, bu grevle işveren tarafının gönderilen sinyalleri anlamasını ümit ettiğini vurgulayarak, çalışanların, talepleri için sokağa çıkmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Ver.di Sendikası ile Hava Güvenliği Şirketler Birliği (BDLS) arasında şimdiye kadar yapılan toplusözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmadı. Ver.di Sendikası, güvenlik personelinin saat ücretinin 17,12 avrodan 20 avroya yükseltilmesini talep ediyor. İşveren tarafı ise yüzde 2- 8,1 oranında ücret artışı öneriyor.

Ayrıca Kontrol Et

Almanya: Ford Fabrikası’nda 1 Mayıs Çağrıları

“Roten Block” (Kızıl Blok) ve Yaşanacak Dünya – Alınteri imzalı 1 Mayıs bildirileri Ford işçilerine ulaştırıldı