‘Hiç arkadaşım yoktu, heykeli onun için aldım’Avanak Avni heykelini çalan kişi: ‘Heykel bana gülümsüyordu. Koşarak gidip sarıldım. Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım.’


Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi önünden çalınan ve bir süre önce bulunan Avanak Avni heykelini çalan G.T. ifadesinde “Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım” dedi.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre İstanbul 1’inci Sulh Ceza Hâkimliği’nde ifade veren G.T. evli ve iki çocuğu olduğunu belirtti. Çiçek sattığını söyleyen G.T. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 4 kez yattığını anlattı.

G.T. ifadesinde şunları söyledi:

“Olay günü ailemle tartıştığım için çok hap alıp dışarı çıktım. Kadıköy’de yürürken bu heykeli gördüm. Bana gülümsüyordu. Koşarak gidip sarıldım. Heykel sarsıldı. İçimden bir ses ‘Al bunu evine götür’ dedi. Ben de alıp hiçbir şeye sarmadan metrobüsle onu evime götürdüm. Benim hiç arkadaşım yoktu. Onun için aldım.”

G.T. ‘kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Ayrıca Kontrol Et

Çorlu Tren Katliamı davasında karar açıklandı

6 yıl, 20 duruşma süren Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında karar verildi. 4 sanık beraat ederken sanıklardan Mümin Karasu 17 yıl 6 ay, Turgut Kurt 16 yıl 3 ay, Nihat Aslan ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.