İnşaat-İş, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında eylemdeİnşaat-İş, yüklenici firmanın Taşyapı olduğu Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde çalışan dokuz üyesinin gasbedilen hakları için yarın eylemde


İnşaat-İş, yüklenici firmanın TaşYapı olduğu Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatında taşeron firma HS Ring Elektrik bünyesinde elektrik ustası olarak çalışan dokuz üyesinin mesai, AGİ ve ihbar tazminatları ödenmeden işten çıkarılmalarına karşı yarın eylemde olacağını duyurdu.

Sendika açıklamasında yüklenici firmayla işçilerin görüşmelerinden oyalama dışında bir sonuç çıkmadığını belirterek şunları ifade etti:

Patronların bu çözümsüz yaklaşımlarına, işçi arkadaşlarımızın emeğini gasbetmekteki hoyratlıklarına seyirci kalmayacak, demokratik hakkımızı kullanarak haklarımızı eylemlerimizle bir kez daha talep edeceğiz.

 

İşçi arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığı olan tek bir kuruşun bile patronlara bırakılmaması anlayışımızla yarın saat 13:00’te Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi önünde eylemde olacağız.

 

Tüm duyarlı kesimleri patronların bu küstahlığına, hoyratlıklarına karşı yarın yapacağımız eylemde yanımızda olmaya, destek ve dayanışmalarını göstermeye davet ediyoruz.

 

Yer: Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi önü

Saat: 13:00

Tarih: 08.01.2019

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.