İnşaat-İş yönetici ve üyesi işçiler gözaltındaOkmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerinin ödenmeyen ücretleri için dün başlayan direnişi bugün aynı zamanda yüklenici firma Taş Yapı’nın genel merkezi önüne taşıyan dört İnşaat-İş üye ve yöneticisi gözaltına alındı


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde çalışan üyelerinin ödenmeyen mesai, AGİ ve kıdem tazminatları için dün şantiye önünde direniş başlatan İnşaat-İş, bugün eylemi yüklenici firma olan Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkez binası önüne de taşıdı.

“Taş Yapı’nın gasbettiği ücretlerimizi alıncaya kadar direneceğiz!” pankartının açıldığı eylemde firma slogan ve konuşmalarla teşhir edildi.

Saat 14:00 sıralarında başlayan eylemde İnşaat-İş yöneticileri ve hakları gasbedilen işçiler gözaltına alındı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen.

İnşaat-İş’in Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki direnişi de devam ediyor. İnşaat-İş, sabah eylem yerine gidildiğinde TOMA tarafından karşılandıklarını duyurarak, “Direnişimiz devam ediyor. Direniş alanına geldiğimizde TOMA’nın beklediğini gördük. Direne direne kazanacağız!” demişti.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu