İnşaat-İş üye ve yöneticileri iki günde ikinci kez gözaltına alındıEylemlerini Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinin yüklenici firması Taş Yapı’nın önüne taşıyan İnşaat-İş yönetici ve üyeleri bugün de gözaltına alındı


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi ek bina yapımında çalışan üyelerinin ödenmeyen mesai, AGİ ve kıdem tazminatları için iki gün önce şantiye önünde direniş başlatan İnşaat-İş’in dün eylemi yüklenici firma olan Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkez binası önüne taşımasıyla iki sendika yöneticisi ve iki sendika üyesi işçi gözaltına alınmıştı. Bugün ise direnişlerine devam eden sendikacı ve işçiler Altunizade’den gözaltına alındı.

“Taş Yapı’nın gasbettiği ücretlerimizi alıncaya kadar direneceğiz!” pankartının açıldığı eylemde firma slogan ve konuşmalarla teşhir edildi.

Saat 14:00 sıralarında başlayan eylemde İnşaat-İş yöneticileri ve hakları gasbedilen işçiler gözaltına alındı. İkinci kez gözaltına alınanların isimleri şöyle: Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen.

İnşaat-İş’in eşzamanlı olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki direnişi de devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.