İnşaat-İş üye ve yöneticileri iki günde ikinci kez gözaltına alındıEylemlerini Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinin yüklenici firması Taş Yapı’nın önüne taşıyan İnşaat-İş yönetici ve üyeleri bugün de gözaltına alındı


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesi ek bina yapımında çalışan üyelerinin ödenmeyen mesai, AGİ ve kıdem tazminatları için iki gün önce şantiye önünde direniş başlatan İnşaat-İş’in dün eylemi yüklenici firma olan Taş Yapı’nın Altunizade’deki merkez binası önüne taşımasıyla iki sendika yöneticisi ve iki sendika üyesi işçi gözaltına alınmıştı. Bugün ise direnişlerine devam eden sendikacı ve işçiler Altunizade’den gözaltına alındı.

“Taş Yapı’nın gasbettiği ücretlerimizi alıncaya kadar direneceğiz!” pankartının açıldığı eylemde firma slogan ve konuşmalarla teşhir edildi.

Saat 14:00 sıralarında başlayan eylemde İnşaat-İş yöneticileri ve hakları gasbedilen işçiler gözaltına alındı. İkinci kez gözaltına alınanların isimleri şöyle: Yunus Özgür, Özkan Özkanlı, Ramazan Yıldız ve Halil Cihan Özbilen.

İnşaat-İş’in eşzamanlı olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki direnişi de devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: