Akit’in ‘aileyi koruma’ yöntemleriBinali Yıldırım, Akit Yayın Grubu’na “Aileyi koruma” ödülünü takdim etti


Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası tarafından düzenlenen İbrahim Keresteci Medya Ödülleri, İstanbul’da sahiplerini buldu. Törende AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Akit’e “Aileyi koruma” ödülünü takdim etti.

Ödülü Akit Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan teslim aldı ve “Akit Medya Grubu, her dönem mazlumun ve mağdurun yanında olmuştur. Milli ve manevi değerlerimizi tahrip etmeye dönük her türlü girişimin karşısında durmuştur” dedi.

Aklınız karışmasın, öyle olmasını çok istesek de bu bir Zaytung haberi değil.

Aklınız karışmasın, malum “Sivil öldürecek olsak Cihangir’den başlarız” ve “Belgrad Ormanı’nda ağacın dibinde, talim şeyimizi oraya gömdük. Çıkaracağız sokağa artık” olaylarıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçunu hobi olarak canlı yayında uygulamalı gösteren Akit Tv’den bahsediyoruz. Aklıselim normal insanlara televizyonlarından kanal silmeyi öğreten, halkla yaptıkları bol bağırmalı, ses bastırmalı ve provokasyonu röportajları ile bilinen Akit Tv. Evet evet o.

İşte Akit’in birkaç ‘aile koruyuş’ yöntemi:

Almanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Avustralya, Norveç gibi ülkelerde evlilik yaşının 14’e kadar düşürüldüğünün iddia edildiği haberde Türkiye’de ise ‘eşlerinden’ (tacizcilerinden) ayrı kalan ‘kadınların’ (kız çocuklarının) sefil bir hayata mahkum edildiğini öne sürülmüştü. Akit, manşetten verdiği haberinde ise ‘çocuk evliliği’ne karşı çıkanları “aile düşmanı” olarak niteleyen ifadelere yer vermişti.

 

Yeni Akit gazetesi, rapçi Sagopa Kajmer’in geçen hafta konser verdiği sırada sahnede çarpılmasını ‘ateist olmasına’ bağladı. Gazete, konuya dair haberine “Ateist olduğunu açıklayan Sagopa Kajmer çarpıldı!” başlığını atmıştı.

 

LGBTİ bireyleri de defalarca hedef gösteren Akit, eşcinseller için “sapkın” gibi tepki çeken ifadeler kullanmıştı.

 

Gazete, Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un oyuncu Ahmet Kural’dan şiddet gören şarkıcı Sıla Gençoğlu’na desteklemesine tepki gösterip “Bakan Selçuk’un nikahsız birliktelik yaşayan sanatçı Sıla’yı telefonla arayarak ‘yanındayız’ mesajı vermesi ‘Aileden sorumlu bir bakanlığın, aile mefhumundan uzak gayri meşru birliktelik yaşayan isimlere destek vermesi ahlakdışı ilişkileri meşrulaştırır’ tepkisine yol açtı” ifadelerini içeren bir yazı yayımlamıştı.

 

2015 yılı Şubat ayında yayımlanan “XIII. Halkevleri Eğitim Hakkı Raporu: Eğitimde Gerici Uygulamalar” başlıklı rapor hakkında “Bunlar din düşmanı” başlığı ile haberleştirmişti.

 

Akit TV’de sabahları yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ programında sunucu Ahmet Keser, ‘Afrin harekatında sivillerin de öldürüldüğü’ iddiasının gündeme getirildiğini belirterek, tehdide varan sözler sarfetti. Keser “Sivil öldürecek olsak Cihangir’den başlarız, Nişantaşı, Etiler di mi yani bir sürü hain var. Türkiye Büyük Millet Meclisi var” dedi.

 

Yeni Akit yazarı Deniz Balaban İslam’a en büyük zararı verenin Yeşilçam’ın baş aktörlerinden olan Kemal Sunal olduğunu iddia ederek, “Kemal Sunal Filmleri Özelinde Eski Türk Filmlerinin Zararları” başlıklı bir blog yazısı yazdı.

 

Öğrencilerinin LGBTİ farkındalığını arttırmak için hazırladığı etkinlikler nedeniyle kolejin düzenlediği etkinlikleri “Robert Koleji’nde sapkınlık” başlığıyla haber yapan Yeni Akit, koleje açılan soruşturmanın haberini de “Robert’taki sapkınlığa MEB soruşturması” başlığıyla verdi.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: