AKP’li belediye halktan topladığını yandaşlarına dağıtıyor!Kürt Belediyelerine kayyum atayan AKP’nin, kendi yandaşlarına ve partileri adına çalışanlara belediyelerden maaş bağladığı ortaya çıktı


AKP Kadın Kolları Başkanı Güllü Aydın Yılmaz’ın Giresun Tirebolu Belediyesi’nde çalışmadığı halde, belediyeden maaşa bağlandığı ortaya çıktı. Ayrıca AKP İlçe Başkanı sekreteri ile Başkan Abdullah Karapıçak’ın akrabasının da aynı şekilde Belediye’den maaşa bağlandığı belirlendi. Güllü Aydın Yılmaz’ın Belediye’den ayda bin 665 lira,  Sekreterin aylık bin 735 lira aldığı, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın akrabası Abdülhamit Karapıçak’ın da 5 bin lira maaş aldığı öğrenildi.

Belediye, geçtiğimiz yıl “Tirebolu, TOKİ evleriyle güzelleşiyor” sloganıyla başlattığı kampanyada vatandaşlardan üye başına 40 bin lira toplamış, ancak sonradan TOKİ’nin ilçede böyle bir projesi olmadığı ortaya çıkmıştı. Yolsuzluk ve lüks harcamalarla gündeme gelen belediyenin orada çalışmayan yandaşlarını maaşa bağlaması, belediyelerin nasıl da yolsuzluk, rüşvet ve gelir kapısına dönüştürüldüğünün yeni bir göstergesi.

İşsizlik oranı yüzde 11.4 olan Türkiye’de çalışanların yüzde 40’ı asgari ücretle çalışıyor. Nüfusun yüzde 20’den fazlası açlık sınırının altında, yüzde 60’tan fazlası ise yoksulluk sınırının altında yaşıyor. OECD verilerine göre ücretlerin dörtte birinden fazlası ise vergi olarak kesiliyor. İşçi ve emekçilerden toplanan vergilerle kendilerine kaynak sağlayan kimi belediyeler, bu vergileri kendi yandaşlarına ulufe olarak dağıtıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: