Sedat Peker her ağzını açtığında ortalığa kan sıçrıyor“Kanlarında duş alacağız” diyerek barış akademisyenlerini tehdit eden Sedat Peker, bu sefer de o paramiliter misyonunun altını “Devlet sahneden çekildiği anda biz geleceğiz” sözleriyle çizdi


Kendisini her türlü çetecilik faaliyeti ve faşist söylemleriyle tanıdığımız, en son “kanlarında duş alacağız” diyerek barış akademisyenlerini tehdit eden Sedat Peker, tehditlerine devam ediyor.

Cumhurbaşkanı’na bağlılığını her fırsatta yineleyen Sedat Peker, bir televizyon kanalına verdiği röportajda “Devlet sahneden çekildiği anda biz geleceğiz” diyerek yeni katliamlara hazır olduğunu ifade etti.

Kendisine sorulan “FETÖ ile ilgili ne yapacaksınız?” sorusuna “Şimdi devletimiz sahnede ve yapacağını yapıyor.” diyen çete lideri, “Ancak bir gün şartlar oluşursa ve şartlar inşallah oluşur… O zaman devletimizden milletimize geçecek. Ben de bu yüce milletin bir ferdi olarak, ben ve arkadaşlarımızın ne yaptığını tüm dünya görecek. Çocuklarım masallarda anlatacaklar bunları.” sözleriyle yanıt verdi.

Sedat Peker gibi çete artıkları biliyor ki devlet her kirli işinde bunlar gibilerini sahneye sürüyor. Zaten KHK’larla binlerce kişinin işten atıldığı, akademisyen, gazeteci doldurulan hapishanelerde artık yer kalmadığı, her gün şiddetini arttıran baskılarla toplumun cendere altına aldığı, işsizliğin, yoksulluğun büyüdüğü  günümüz koşullarında, artacak olan toplumsal tepkiyi bastırmak için bu suç çetelerine dün olduğu gibi bugün de ihtiyacı olacak.

Üstelik devlet, bunu saklamaya bile gerek görmeden, büyük bir pervasızlıkla, açıktan ortaya koymakta bile beis görmüyor. Sedat Peker gibiler ise sadece göreve hazır olduğunu bir kez daha yinelemiş ve toplumsal muhalefete bir kez daha gözdağı vermiş oluyor.

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu